Na svazu dnes rozhodnou o Vůjtkovi

BRATISLAVA. Zůstane zda přijde nový trenér? Kouči reprezentace Slovenska Vladimíru Vůjtkovi se 31. května skončila smlouva a na středečním jednání výkonného výboru SZLH se rozhodne, zda kontrakt prodlouží.

Šéf slovenského hokeje Igor Nemeček dostal mandát, aby s Vůjtka jednal o nové smlouvě. Sám se vyjádřil, že český trenér má jeho podporu.

Bylo by tedy překvapením, pokud by mělo dojít ke změně. Olympiáda byla zklamáním

Vůjtek se stal hlavním trenérem Slovenska v létě 2011 po Kanaďanovi Glen Hanlon. Pustil se do generační výměny v týmu a hned v první sezóně přivedl mužstvo na MS v Helsinkách ke stříbru.

Další roky však již nebyly tak úspěšné. Na šampionátu ve Finsku a Švédsku 2013 obsadilo Slovensko 8. místo, na olympiádě 11.místo a na MS v Minsku 9. místo.

Zklamáním bylo zejména vystoupení mužstva na olympijském turnaji v Soči, kde prohrálo všechny čtyři zápasy. Dokonce i s nováčkem Slovinskem. Fanoušky pobouřilo, když se do nominace nevešel střelec Miroslav Šatan.

Vůjtka rozladily časté omluvy hráčů, na poslední MS nepřišlo z různých příčin přes dvacet hráčů.Lépe si představoval i spolupráci se Slovanem Bratislava, odkud čerpal nejvíce hokejistů.

Reprezentanti Dominik Graňák a Ladislav Nagy očekávají, že Vůjtek zůstane. “Odkdy je on u týmu, výrazně se zlepšila atmosféra v kolektivu,” přizvukoval Graňák.

“S panem Vůjtka mám z posledního šampionátu dobré zkušenosti, je to správný chlap na svém místě,” doplnil Nagy. Nemeček chce ještě rok

“Pro Vůjtka by mohly být motivací mistrovství světa 2015 v Česku,” uvažoval Jerguš Bača, který byl při stříbře v Helsinkách Vůjtková asistentem. “Za tři roky ukázal, že umí s mužstvem dělat.Až na olympiádu neměla jeho práce trhliny. “

Další mistr světa z Göteborgu 2002 Richard Lintner se po šampionátu v Minsku vyslovil, že nastal čas na příchod mladé krve, ale v úterý to nechtěl detailnější rozebírat.

“Mělo by jít o prodloužení smlouvy o jeden rok, do skončení MS v Česku,” přiblížil nedávno záměry vedení hokeje Igor Nemeček. “Už v průběhu následující sezóny budeme řešit jméno nového trenéra, který převezme tým po MS 2015. Je možné, že nový kormidelník bude už jako divák na šampionátu v Česku a pak převezme reprezentaci na delší období.”

Vladimír Vůjtek si chtěl nabídku důkladně promyslet.V úterý nic neprozradil. “Vše bude jasné po výkonném výboru,” odpověděl sucho. 33: 39