Práce v domácnosti v podobě hry

Dokonce i když předem víte, že dítě nemůže vyrovnat se s tímto úkolem, silně ho podporují a ukázat radost, že se konečně měl asistenta, protože bez něj byste prostě neumí poradit. Pokud je úloha nebezpečné, dát dítě v přední části nějaký jednoduchý úkol sbírat hračky, můžete požádat, aby utírat stůl nebo dát kostky do krabice. I v případě, že dítě se nepodařilo ji dostatečně chválit. Musí cítit motivaci k pomůže dále. Rádi bychom si dělat věci rychle, a dítě pracovat po dlouhou dobu, ale to není důvod, aby zakázaly – nechat své dítě cítit potřebné a užitečné.

 

31

Tam je další chytrý způsob, jak přivést dítě na domácí práce – neptejte se, ale prostě nabídnout hru. Co dítě odmítá hrát? Prvním krokem je, aby ho nutit dělat cokoli – je přijít se zajímavou a vzrušující hru. Nejčastější varianta – soutěž. Například, kdo bude sbírat hračky. Přitom spolu s dítětem, že nic neví. Také v tomto procesu můžete použít sebe a hračky – “panenka Masha utírat prach, a umýt pohár – kdo je rychlejší”

Můžete si myslet celého příběhu, ve kterém dítě je její hlavní postavu, například “Země se neumyl nádobí.” Slogan, který uvádí, že v případě, nádobí, magie opustí dům. Možnosti mnoho vynálezů, můžete přijít s další zajímavou hru, ale hlavní věc, že ​​to bylo zábavné a miloval dítě.

Dalším důležitým bodem – že důvěra

Pokud se dítě cítí, že není důvěryhodný, je ekvivalentní výroku, že nevěřili, a pak lze jen stěží očekávat, že bude chtít pomoci. Ať je to drobnost, ale hlavní věc, kterou cítil, že to dělá pro dobro celé rodiny, je nezbytné, a to je asistent.