Slovensko získalo 3: 1 v Dánsku, první třetinu

Rozhodčí: Baluška, J. Konc – J. Tvrdoň, výlety, vyloučení: 3: 3, přesilovky a oslabení: 0: 0, 8247 diváků

BRATISLAVA. Slovenská hokejisté zakončili zápasovou část přípravy na MS v Rusku vítězstvím.

V sobotu zdolali Dánů 3: 1, když všechny tři góly vstřelili už v první třetině.

Svěřenci trenéra Zdena Cígera odehrály v letošní Euro Hockey Challenge osm zápasů, připsali si tři vítězství a pět proher.

Zápasový program otevřeli neúspěšnými pokusy, když nejprve v dvojzápasu podlehli Finům 2: 3 a 1: 6, následně doma Rusům 0: 6 a 1 : 2 po nájezdech.Prosím také přečtěte: Čtěte také: Byly sníženy o polovinu.Slováci podlehli v Košicích Rusku vysoko 0: 6

Po výborném výkonu si premiérový triumf 4: 1 připsali ve Francii, ale v následujícím duelu něj nenavázali a témuž soupeři podlehli 2: 3 pp a sn.

Přípravu zakončily dvěma vítězstvími nad Dány v poměrech 4: 3 pp a 3: 1.Prečítajte si také: Přečtěte si také: promrhali tříbrankový náskok.Slováci porazili Dány 4: 3 po prodloužení

Po dvou dnech volna se setkají opět v úterý a o den později odletí do dějiště B-skupiny MS v Petrohradě. První zápas bude v sobotu 11.15 SEČ proti Maďarsku. Běh

Slováci ovládli úvodní třetinu dominantním způsobem. Přesně po minutě hry Vídeňský elegantně vysunul Libora Hudacký, který z ostrého úhlu překonal Dahme – 1: 0.

Už o sedmnáct vteřin našel Marcinko přihrávkou zleva přes celé pásmo Dravecký, a ačkoli tomu střela nesedla, přes padajícího Dahme zapadl puk do sítě.

Dánů neprobudil ani oddechový čas, na ledě nadále působily odevzdaně av 7.minutě inkasovali potřetí.

Rewa se uvolnil u mantinelu, vytáhl hru na pravý kruh, kde puk naservíroval na střelu z první Mészáros – 3: 0.

Konrád na druhé straně mnoho práce neměl , ale připsal si dva náročné zákroky po zakončeních Madsen a Hansena.

Slováci si iv úvodu druhé třetiny na ledě dělali, co chtěli.

Diváky roztlieskali zejména Rewa s Jurčo, kteří vynikly Individuálně a v napadeném tritiu se několikrát postarali o revoluci.Trpaslíci se dostávají pod obrovský tlak s rostoucím časem.

Útočné naladěných Slováků vyzkoušeli iz defenzivních činností, přičemž v polovině utkání jim vyšla jednoduchá akce se střelou od modré a úspěšným Tecom Greena.

Cíger tým mohl odpovědět stejnou kartou, do konce druhé třetiny však dobrou příležitost nepřeměňuje na gól švarný a po něm v závěru ani Vídeňský.

v úvodu třetí třetiny ještě měli domácí zápas pod kontrolou, ale s přibývajícím časem se nechali zatlačit do defenzívy, o co se zasloužili především rychlí dánští bruslaři s individuálními danostmi.

Niclas Jensen se propracoval až před Konráda, ale nastřelil jen horní tyč a Starkova slovenský brankář vychytal.

Hostující odpor mohl zlomit sedm minut před koncem Daňo, ale Zvedl puk dostatečně vysoko ve střelbě.

Dánové do konce utkání ještě vícekrát ohrozily Konráda, ale snížení se nedočkali ani během hry bez brankára.Prečítajte si také: Přečtěte si také: MS16: Slováci půjdou do Petrohradu bez Kozáka, Kotvan, Jánošíka a Hlinky Online prenosIII .třetina