VIDEO Žiliny doma zdolali Poprad po nájezdech

ŽILINA – Žilina měla raketový nástup do zápasu. Hned v prvním útoku z levé strany prostřelil P. Sivák popradského gólmana Šimonovič – 1: 0. Bylo to po pěti sekundách, a tak se zrodil nejrychlejší gól v aktuálním ročníku Tipsport extraligy 2011/2012.

Oboustranně se hrál rychlý hokej, více příležitostí měli domácí hráči zejména při vyloučení Kroták, ale Richard Huna nevyužil dobrou šanci. Hosté odpověděli novou posilou Michalem chovaných, který však v 10. min nastřelil pouze tyč Lacovia branky. Vyrovnat mohl i S. Takáč, který se při vyloučení domácího Michajlova ocitl sám před domácím gólmanem, ale ten byl pozorný. Naopak, Sivák přidal v 15. min druhý přesný zásah.Hostům se nepodařilo vyrovnat ani při vyloučení Ďurkecha, i když na straně Laca stálo často štěstí. V závěrečných minutách úvodního dějství domácí vyvinuli tlak, největší příležitost v 18 min spálil Richard Huna.

V úvodu druhé třetiny měli Žiliny početní výhodu při Takáčová vyloučeni. Před Šimonovice bylo horko, ale stav se neměnil. Následné minuty se hrály většinou ve středním pásmu bez větších střeleckých příležitostí. Jednu z mála měl v 29. min Brejčák, ale mířil těsně vedle levé tyče Marka Laca.V závěru druhé dvacetiminutovky to byli hosté, kteří dostali domácích pod tlak, ale hráči MsHK udržely i se štěstím dvoubrankové vedení.

Hokejově nejzajímavější a také v počtu vstřelených gólů nejbohatší byla třetí třetina. Hned v jejím úvodu V. Němec zužitkoval nezištnou přihrávku od Stupka a Žilina vedla tříbrankový rozdílem. V 43. min hosté snížili Michalem chovaných, který pohodlně po přihrávce R. Rapace zasunul puk do prázdné branky Žiliny. V 47. min zkušený Vaic vstřelil kontaktní gól. Hrál se rychlý hokej, ale více snahy bylo na popradské straně. V 55. min unikl domácí obraně Michal Chovan a sám před M. Laco vyrovnal na 3: 3. Vzápětí měl ideální možnost na vstřelení gólu popradský Škovira, ale ten netrefil puk před odkrytou brankou Žiliny.V závěru obě mužstva nevyužili četné převahy, a tak se prodlužovalo. Blíže k vítězství měl Poprad, ale nevyužil dvouminutovou přesilovou hru. Rozhodovalo se v samostatných nájezdech a hned ten první proměnil domácí P. Sivák, ostatní střelci Žiliny a Popradu vyšli naprázdno. Žilina si tak připsala třetí vítězství v řadě nad Popradem.

MsHK DOXXbet Žilina – HK AutoFinance Poprad 4: 3 po sam. nájezdech (2: 0, 0: 0, 1: 3 – 0: 0, 1: 0)
Góly: 1. P. Sivák (Róbert Huna), 15. P. Sivák (Richard Huna, Róbert Huna), 41. V. Němec (Stupka), rozhodující sam. nájezd P. Sivák – 43. Michal Chovan (R. Rapace, R. Suchý), 47. Vaic (Balan, A. Kroták), 55. Michal Chovan (kulhal, R. Suchý)
Vyloučení: 7: 6 na 2 min, A.Kroták (Poprad) 10 min za nesportovní chování Využití: 0: 0, oslabení: 0: 0 Rozhodčí: Jonák – Brath, výlety, 1477 diváků

Žilina: M . Laco – D. Devečka, Kudělka, T. Bokroš, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, křeči – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, V. Němec, Stupka – M. Drevenák, Michajlov, Smotrila – T . Sýkora, Linet, J. Kubiš
Poprad: Šimonovič – Pentikäinen, R. Suchý, D. Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym – R. Rapace, Michal Chovan, kulhal – P. svítání, Balan, Vaic – Škovira, A. Kroták, S. Takáč – Homa, Miroslav Hlinka, D.Kramár

Milan Jančuška (trenér Žiliny): “ Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dali jsme rychlý gól. v úvodu třetí třetiny jsme vedli už 3: 0, pak jsme však inkasovali dva góly po zbytečných faulech v útočném pásmu. Poprad i vyrovnal a rozhodovalo se v samostatných nájezdech, ve kterých jsme zvítězili.Jsem rád, že se nám proti silnému soupeři podařilo získat dva body.
Ladislav Svozil (trenér Popradu):” Nezačali jsme dobře, hned v úvodu jsme inkasovali. Po vyloučení Kroták jsme hráli na tři formace, pak jsme se z toho však dostali. Byli jsme Žilině vyrovnaným soupeřem. Ze stavu 0: 3 se nám podařilo vyrovnat na 3: 3, což už nikdo nevěřil. Jsem rád, že se nám podařilo získat alespoň bod . “